cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Aktivni-turistika.cz – nový projekt na podporu aktivního trávení volného času

E-mail
Úterý, 03 říjen 2006

ImageRealizátorem projektu financovaného ze 75 % ze strukturálních fondů ERDF je svazek obcí Region Orlicko-Třebovsko, autorem a hlavní projektovým manažerem OHGS, s.r.o. v Ústí nad Orlicí. Další informace o projektu jsme si vypůjčili z webových stránek:

Hlavním cílem projektu je zavést na trhu cestovního ruchu v ČR ucelený produkt Aktivní turistiky, vyhledávaný zejména mladými lidmi a rodinami s dětmi a prolomit tak bariéru zcela převažující propagace zahraničních dovolených. Specifickými cíli je pak v pilotní síti 25 partnerů v ČR s přírodně–sportovními areály zavést vzorové, dobře zajištěné a cenově dostupné nabídky pestrých aktivních pobytů a rekreace s programy, ubytováním, stravováním, půjčovnami a dalšími službami s orientací na cykloturistiku, turistiku, bruslení, vodáctví, horolezectví, lanová centra, agroturistiku aj., dále dovybavit 10 partnerů sportovně–rekreačními potřebami a podpořit jejich akce. Součástí projektu je motivační soutěž Český bobr 2007 s cenou horského kola pro vítěze a také absolventský klub.

Jedním z výstupů projektu jsou webové stránky www.aktivni-turistika.cz , které byly realizovány společností World Media Partners, tedy současným provozovatelem turistického serveru CZeCOT.com a podobně jako další projekty využívají jeho centrálního datového jádra. Provozovatelé zapojených areálů používají administrační rozhraní serveru CZeCOT pro vytvoření prezentace, zadání akcí a zpráv (pozvánek apod.). Veškeré informace se jedním zadáním dostanou jak na celostátní server CZeCOT, tak na server aktivni-turistika.cz.

Dovolím si upozornit na několik novinek, které projekt přinesl:

  • Poprvé jsme využili Google Maps API – v tomto případě se jednalo o přehledové označení areálů do mapy. Jak se sami můžete přesvědčit, ovládání map je intuitivní, načítání při posunech a zoomování vcelku rychlé. Vzhledem k tomu, že jejich využití je bezplatné, rozhodně se s nimi setkáte i u dalších našich projektů.
  • Pro potřeby projektu byla vytvořena struktura programů, které jednotlivé areály nabízejí. Ta byla navržena s ohledem na reálná data získaná sběrem v terénu a se snadnou možností vytvoření cizojazyčných mutací. Kromě drobných vylepšování struktury bychom v budoucnu chtěli provést napojení e-shopu, kde by daný program přetvořený do podoby zájezdu mohl být prodáván pověřenou cestovní kanceláří.
 
< Předch.   Další >