cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

CZeCOT.com partnerem společnosti Google

E-mail
Úterý, 06 květen 2008

Pro českou pobočku společnosti Google se dnešek stal velmi významným dnem, a to díky spuštění jejich již 17. lokalizované služby. Konkrétně se jedná o český mapový portál http://mapy.google.cz . Obdobně významný je dnešek i pro společnost World Media Partners provozující turistický portál ČR www.CZeCOT.com, která se stala partnerem v dodávce dat pro tento nový mapový portál.

Logo Google mapy ČR V úvodu je nezbytné zdůraznit, že nejde jen o aplikaci http://maps.google.com lokalizovanou do českého jazyka, ta mimochodem již v češtině běží delší dobu, ale o portál disponující velmi rozsáhlou databankou firem - bodů zájmů, které jsou častým cílem hledání uživatelů. Ta využívá nejen dosavadní data, jako např. databanky portálu Tripadvisor.com, který disponuje velkým množstvím recenzí k hotelům, ale také lokálních dodavatelů dat. Po bok hlavního dodavatele dat firmy Mediatel a jeho Zlatých stránek se zařadila i společnost World Media Partners se svým turistickým portálem CZeCOT.com. Tento portál se specializuje na sběr dat turistického charakteru, zvláště pak bodů zájmu v oblasti cestovního ruchu.

Na spokojenost  se spoluprácí s tak významným hráče na internetovém poli, jako je Google, jsme se pozeptali projektového manažera Víta Pechance: „My jsme smlouvu o spolupráci a dodávce dat podepsali již na podzim minulého roku a od té doby jsme netrpělivě spuštění českých Google map očekávali. Naše databanka obsahuje na 30000 bodů zájmu odpovídajících cca 40000 střediskům cestovního ruchu. Tato data byla z větší části firmě Google poskytnuta. Je nám trochu líto, že do doby spuštění se firmě Google  nepodařilo všechna naše poskytnutá data zpracovat, každopádně je pro nás velkou poctou, že si nás Google vybral jako nejvýznamnějšího dodavatele dat v oblasti cestovního ruchu a tato data prostřednictvím svých map zpřístupňuje. V současné době navíc ještě dokončujeme zbrusu novou a velmi rozsáhlou databanku turistických cílů, kterou bychom chtěli Googlu taktéž nabídnout pro jeho mapový portál."

Jistě také potěšíme majitele mobilních telefonů, neboť obdobná mapová aplikace byla pro ně spuštěna na www.google.cz/gmm . Zde navíc máte možnost s pomocí vysílačů mobilních operátorů (BTS) lokalizovat svoji polohu a zobrazit ji na displeji vašeho mobilního telefonu přímo na mapovém podkladu.

Fotografie z prezentace nově spuštěných českých Google map 6.5.2008 ve Slovanském domě:


Interaktivní mapová podlahová aplikace

Projekce panoramatických map

Táňa Le Moigne - country business manager Google ČR

Sál plný novinářů a posluchačů

Táňa Le Moigne -country business manager Google ČR

Partneři českých Google map

Kateřina Holcmanová - country marketing manager Google ČR

Jaroslav Bengl - Business product manager Google

 

 
< Předch.   Další >