cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Databanka hotelových podvodníků dostupná také v hotelových systémech smartHOTEL a smartPENSION

E-mail
Středa, 23 leden 2008

Logo smarHOTELProvozovatelé ubytovacích zařízení využívající hotelový systém smartHOTEL a smartPENSION mají nově databanku hotelových podvodníků dostupnou přímo v jejich recepčních systémech Databanka se denně aktualizuje z originálního zdroje, takže nejen na webové stránce www.cestovni-ruch.cz/podvod, ale i v samotném hotelovém programu mají uživatelé neustále aktuální údaje o všech podezřelých osobách. To umožní automatickou kontrolu při registraci hosta do databáze a porovnání jména a data narození s údaji v databance hotelových podvodníků a zamezí případné finanční ztrátě v souvislosti s poskytnutím služeb ubytovacího zařízení hotelovému podvodníkovi, tedy osobě, která opustí hotel bez zaplacení či zcizí nebo poškodí část jejího zařízení. 

Aktuálně je v databance registrováno 290 záznamů odpovídající 230 osobám. Tyto záznamy v průběhu několika posledních let zadalo více jak 180 provozovatelů ubytovacích zařízení. Mezi záznamy jsou i tzv. podvodní zaměstnanci, kteří škodu způsobili svému zaměstnavateli, např. zcizili část vybavení provozovny či si odnesli denní tržbu.

Vzájemná spolupráce odborně-profesního serveru www.cestovni-ruch.cz, který je provozovatelem této databanky, a výrobcem hotelového software smartHOTEL, s.r.o. má za cíl více ochránit provozovatele ubytovacích zařízení a zabránit zbytečným ztrátám v jejich provozech.

 
< Předch.   Další >