cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Evropský portál lázní VisitEuropeanSpas spuštěn!

E-mail
Pondělí, 29 květen 2006

Datum 17. 5. 2006, 1. den 11. výročního kongresu Evropského svazu lázní, se stalo prvním dnem života evropského portálu lázní, který byl spuštěn na adrese www.VisitEuropeanSpas.com .

Jedná se o oficiální portál Evropského svazu lázní provozovaný společností World Media Partners a fungující zatím v anglické a německé jazykové verzi, který má za cíl podporu lázeňství a balneologie v Evropě, prezentaci členských zemí jako lázeňských destinací a propagaci služeb členů Svazu prostřednictvím nového marketingového a distribučního nástroje.

Martin Plachý, člen marketingové komise Evropského svazu lázní a vedoucí tohoto projektu, vysvětluje důvody spuštění portálu: „Cílem je vytvořit centrální místo na internetu, kde budou shromažďovány informace o nabídce evropských lázní, které jsou přímými či nepřímými členy našeho Svazu. Svaz se tímto snaží vytvořit na internetu nejkomplexnější a ucelenou nabídku toho, co evropské lázeňství nabízí, a dát svým členům marketingový nástroj pro celosvětovou prezentaci. Návštěvníci tohoto portálu by zde měli najít přehled o všech lázeňských místech v celé Evropě, vybrat si lázně podle země, místa nebo léčebné indikace a poptat nabídku na lázeňský pobyt.“

Zpracováním portálu byla na základě mezinárodního výběrového řízení pověřena firma World Media Partners, která má již dostatečné zkušenosti s provozem lázeňské databanky České republiky v rámci turistického serveru www.CZeCOT.com. Na bližší informace jsme se zeptali projektového manažera a jednatele společnosti pana Víta Pechance: „Jsme velmi hrdi, že právě naše firma byla vybrána na realizaci tohoto prestižního projektu. Při zpracování webového portálu jsme se snažili o co nejjednodušší navigaci prostřednictvím geografického a indikačního členění s pomocí map, případně fulltextu. Prezentace lázní doplňují bohaté fotogalerie a v budoucnu bychom rádi spustili také jejich virtuální prohlídky. Pevně věříme, že se nám podaří do projektu zapojit maximální počet evropských lázeňských měst a subjektů s cílem poskytnout návštěvníkovi co nejširší nabídku služeb a informací.“

V rámci druhého dne výročního kongresu Evropského svazu lázní byl tento projekt účastníkům velmi detailně představen panem Martinem Plachým s výzvou na maximální zapojení a spolupráci, neboť projekt si vytyčil za cíl stát se celosvětově vedoucím a nejnavštěvovanějším portálem v oblasti evropského lázeňství. Rozhodně již současná podoba, zpracování i obsah naznačuje, že k tomu má všechny potřebné předpoklady.

Co již v současné podobě na portálu nalezneme? Ze statických informací to je představení Evropského svazu lázní, evropského lázeňství, praktické informace týkající se vašeho odjezdu do lázní, tedy co vzít s sebou, na co nezapomenout, dále stránku s doporučenými odkazy, aktuální seznam virtuálních prohlídek lázeňských míst a zařízení a také stránku s podmínkami spolupráce a nezbytné registrační formuláře. Jak jsme od provozovatele portálu zjistili, připravuje se dále stránka s praktickým slovníčkem odborných výrazů v lázeňství a stránka týkající se nového projektu Svazu – certifikace lázeňských zařízení.

Kromě těchto základních informací portál však hlavně nabízí představení 22 členských zemí jako lázeňských destinací (výběrem v seznamu či klikem v evropské mapě), ke kterým díky novému členství ve Svazu přibude ještě Rumunsko a nabídku pravděpodobně rozšíří také Tunisko hlavně v oblasti Thalassoterapie jako přidružený neevropský člen. Prezentace země se skládá z dodaného textového popisu, orientační mapky, nezbytné vlajky, odkazy na bližší informace (praktické informace ze CIA Factbook, detailní mapa země, vyhledání dopravního spojení, aktuální stav počasí s předpovědí), kontaktem na národního zástupce a nepřehlédnutelnou mapou země se zaznačenými lázeňskými místy a jejich seznamem pod mapou. Vzhledem k množství lázeňských míst a rozlohou země je Německo ještě pro přehlednost rozděleno do spolkových zemí.

Výběrem lázeňského místa se návštěvník dostává na jeho samostatnou prezentaci, ve které nalezne kromě položek obsahu prezentace země navíc fotogalerii a s postupem času, jak se bude databáze portálu plnit, seznam zařízení nabízejících lázeňské služby, jejichž výčet bude možné omezit výběrem příslušné indikace. Vzhledem k prvním zájemcům z České republiky o prezentaci lze si toto ověřit na této zemi. Česká republika má v podstatě ještě jednu výhodu, že informace a texty, které byly získány pro lázeňskou databanku Spa.CZeCOT.com a tištěný katalog a CD-ROM Spa&Wellness v rámci projektu zadaného agenturou CzechTourism, byly použity i pro tento projekt.

Prezentace lázeňských zařízení se skládá z přehledné nabídky lázeňských, ubytovacích, kongresových a gastronomických služeb s tím, že každé středisko zařízení disponuje vlastní fotogalerií (včetně loga).

Jako samozřejmost provozovatel označuje skutečnost, že veškeré údaje týkající se zemí, lázeňských míst i zařízení mohou kdykoliv on-line administrovat pověření administrátoři členů Svazu, a to včetně doplňování fotografií. Stačí k tomu jen přidělené heslo.

Popřejme portálu, aby svého vytyčeného cíle dosáhl, poskytoval maximum informací z oblasti lázeňství a stal se oblíbeným místem zákazníků při výběru jejich ozdravného pobytu či wellness dovolené.

Bližší informace:
Martin Plachý
Marketingová komise ESPA
Cc: Royal Spa, Kur&Spa hotels
Lesní 345, 353 01 Mariánské Lázně
Czech Republic
tel.: +420 354 625 446
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
www.espa-ehv.cz

Vít Pechanec
project manager
World Media Partners, s.r.o.
U stadionu 6, 568 02 Svitavy
Czech Republic
tel.: +420 603 799 819
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
www.wmp.cz

 
< Předch.   Další >