cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Nový projekt VisitEuropeanSpas.com představen!

E-mail
Čtvrtek, 24 listopad 2005

V doprovodném programu prvního dne MADI Travel Market nechyběla ani prezentace nového projektu společnosti World Media Partners (společná firma C.O.T. media a Víta Pechance) – evropského portálu lázní VisitEuropeanSpas.com, který je vytvářen v úzké spolupráci s Evropským svazem lázní (ESPA).

ESPA sídlí v Bruselu a při jeho zrodu v roce 1996 stálo osm evropských lázeňských asociací. Současných 25 členů jsou asociace z 23 evropských a mimoevropských zemí. Evropský svaz lázní zastřešuje jak tradiční lázeňství, tak lázeňská zařízení, která se orientují spíše na wellness. Připravovaný portál VisitEuropeanSpas.com má za cíl být efektivním marketingovým nástrojem pro členy ESPA, pro prezentovaná zařízení navíc i novým prodejním kanálem, a propagovat lázeňství a balneologii v Evropě. Po naplnění daty se má stát komplexním přehledem evropského lázeňství.

Základem bude velmi důsledná optimalizace pro vyhledávače a dále národní a mezinárodní pravidla pro přístupný web. Jeho důležitým atributem má být jednoduchá orientace pro návštěvníky. Proto portál nabídne množství cest, jak získat požadovanou informaci či vyhledat nejvhodnější lázeňské zařízení:

  • přímé odkazy z menu – omezení dle regionů a indikací (léčených nemocí)
  • mapové řešení
  • kombinovaný formulář s možností zadání velkého množství požadavků
  • poptávkový formulář s přímým zasláním na vhodná lázeňská zařízení
  • fulltext

Projekt plně vychází ze zkušeností provozování oficiální lázeňské databanky http://Spa.CZeCOT.com, která je známá také jako tištěný katalog a CD-ROM. V projektu tedy samozřejmě nebude chybět fotogalerie s možností zasílání fotografií jako pohlednice, virtuální prohlídky apod. I v tomto případě budou prezentovaná data plně v kontrole provozovatelů lázeňských zařízení a jiných pověřených osob z daných lázeňských míst pomocí administračního rozhraní. V první fázi bude projekt spuštěn v anglické a německé jazykové mutaci, další budou postupně přibývat.

Prezentace zemí, regionů a lázeňských míst, která jsou členy či členy členů, bude na portálu bezplatná. Zpoplatněna bude pouze prezentace lázeňských zařízení (rozsah údajů bude velmi podobný jako na turistickém serveru ČR www.CZeCOT.com) a to za roční poplatek ve výši 99 eur (+DPH 19%). Vývoj portálu je možné sledovat na adrese www.visiteuropeanspas.com/test/. Portálu bude spuštěn do konce roku.

 
< Předch.