cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Aktuality arrow Nový turistický mobilní průvodce Krkonoš

Nový turistický mobilní průvodce Krkonoš

E-mail
Pondělí, 17 únor 2014

Krkonoše jsou nejvyšší a nejnavštěvovanější hory České republiky a podle posledních měření nám i mírně „povyrostly" (Sněžka nově měří 1603 metrů nad mořem). K těmto nej se přidalo jedno další, Krkonoše se nyní mohou pyšnit i nejpropracovanějším mobilním průvodcem v naší zemi. Nově je ke stažení aplikace, která svými funkcemi a rozsahem obsahu je srovnatelná s těmi nejlepšími evropskými podobného typu.

Samolepka - mobilní průvodce Krkonoš.

Průvodce pro 3 operační systémy

Jako jeden z mála turistických průvodců v naší zemi je připraven pro všechny 3 operační systémy, které se nejčastěji používají v dnešních chytrých telefonech. K dispozici je tedy pro operační systém iOS (v iPhonech a iPadech), nejrozšířenější Android a také pro Windows phone , který bývá často dodavateli mobilních aplikací neprávem opomíjen.  Průvodce je tedy ke stažení v Obchodu Play, Appstore a Windows Phone Store. Při návštěvě mobilního turistického webu m.krkonose.eu vám bude automaticky nabídnuto stažení aplikace pro váš konkrétní operační systém.

Mobilního průvodce si mohou zájemci stáhnout také přes rozmístěné QR kody, které byly umístěné na velkoplošné mapy v regionu a po připojení na bezplatná Wi-Fi ve dvaceti krkonošských infocentrech, kde byly v rámci realizovaného projektu zřízené hotspoty.

Bohatý obsah

Průvodce obsahuje turistickou nabídku Krkonoš rozdělenou do 2 základních ročních období. V zimě se můžete těšit na aktuální informace ohledně sněhových podmínek,  běžkařských tratí a dalších užitečných tipů pro strávení perfektní zimní dovolené v Krkonoších. Letní část (zahrnující jaro a podzim) vám představí množství naučných stezek, atraktivních turistických cílů a možností, kde smočit své tělo během horkých letních dnů. Mnozí cyklisté jistě ocení i seznam cyklobusů s odkazy na příslušné jízdní řády směřující na IDOS a také tipy na dlouhé sjezdy, kdy si mohou vychutnat kombinaci vysoké rychlosti a krásné přírody. Nabídky sjezdů nebo doporučených pěších tras nabízí kromě zákresu trasy i doporučené objekty na trase k návštěvě s aktuální otvírací dobou, což je ideální pro ty, co neradi své výlety plánují. Průvodce to udělá za ně. Mimochodem uvedená otvírací doba je díky užitému informačnímu systému automatizovaně přeložena do obou cizích jazykových verzí průvodce.

Ukázka mobilní aplikace turistického průvodce Krkonoš  Ukázka mobilní aplikace turistického průvodce Krkonoš   Ukázka mobilní aplikace turistického průvodce Krkonoš

 

Bohaté funkce

Mobilní aplikace funguje offline, tedy bez nutnosti připojení k internetu, s výjimkou aktuálních informací o sněhových podmínkách či kalendáře akcí a zasílání pohlednic. Pokud vám nebude postačovat rozlišení offline mapy, máte možnost se přepnout na detailní online mapy serveru Mapy.cz, které jsou k dispozici v různých podobách - standardní, turistická, zimní a letecká. Mapové řešení umožňuje souhrnné zakreslení všech vyhledaných objektů (např. koupališť) spolu s aktuální pozicí uživatele, což může pomoci při jejich výběru.

Aplikace je samozřejmě multijazyčná (česky, německy a polsky) s automatickou detekcí jazyka, je zde nicméně možnost i ručního přepnutí jazykové mutace. Průvodce vám ukazuje polohu uživatele na mapě, takže pokud mu nedojde baterie v jeho telefonu, zabrání, aby se na svých cestách ztratil. Průvodci nechybí ani fulltextové vyhledávání, aktuální kalendář akcí  a možnost zasílání pohlednic z fotogalerie.

Systémové řešení

GEOREGION logoObsah průvodce byl vytvořen jako produkt GEOREGION naší společností a jeho obsah je generován z informačního systému CZeCOT (více na www.czecot.info), který byl propojen s databázemi oficiálního webu www.krkonose.eu provozovaného Svazkem měst a obcí Krkonoš, který je nositelem tohoto projektu. Toto propojení do budoucna zajistí, aby aktuální data na webu a v průvodci byla udržována zbytečně dvojmo.

Více jak 500 stažení aplikace za první týden provozu a její vysoké kvalitativní hodnocení uživateli naznačuje, že o průvodce je mezi návštěvníky Krkonoš zájem a naplňuje jejich poptávku aktuálních turistických informací.

Pokud i vy máte zájem o mobilního průvodce pro váš region či město, který naplní vysoké nároky na obsah a funkce, neváhejte se na nás obrátit .
 
< Předch.   Další >