cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Nový volnočasový portál Českých Budějovic

E-mail
Úterý, 22 duben 2014

InBudejovice.cz, to je nový portál, který má poskytovat obyvatelům města České Budějovice a všem jeho návštěvníkům zevrubné informace týkající se trávení volného času ve městě a jeho okolí. Na základě výběrového řízení jej bude v následujících 4 letech provozovat a rozvíjet naše společnost.

Cílem nového portálu bylo sjednocení informací, které se nacházely na 3 různých webových prezentacích (www.cb-info.cz, ubytovani.c-budejovice.cz, kultura.c-budejovice.cz), jejich vzájemné provázání, zajištění průběžných aktualizací a překlad do 2 cizích jazykových mutací (angličtiny a němčiny). Jak se nyní na www.inBudejovice.cz můžete přesvědčit, vytyčeného cíle bylo dosaženo.

Náhled portálu InBudejovice.cz

 

Rozsáhlý sběr dat o bodech zájmu

Běžně dodáváme zákazníkům řešení turistického portálu, které je postaveno na informačním a rezervačním systému CZeCOT (více na www.czecot.info) s tím, že o informační obsah se již pak stará samotný zákazník, ať už přímo nebo prostřednictvím svého turistického informačního centra. Tento projekt je však pro naši společnost specifický v tom, že jsme dle uzavřené smlouvy zodpovědní i za sběr a aktualizaci dat na tomto portálu.

Spuštění portálu tedy předcházel rozsáhlý sběr dat, který byl realizován nejen od klávesnice počítače s využitím různých zdrojů dat, ale především přímo v terénu, kde byly pořizovány i fotografie jednotlivých objektů (exteriérů i interiérů). Pro tuto aktivitu jsme si vyvinuli speciální mapový software optimalizovaný pro tablet, který nám při sběru dat v ulicích města ukazoval spolu s aktuální polohou pracovníka nejen již zpracovaná data o objektech, ale i možnost jejich online úprav (zpřesňování jejich lokalizace apod.). Databáze ke dni 22.4.2014 eviduje celkem 1756 různých objektů. Díky administraci www.aktualizuj.me mají jejich provozovatelé možnost kdykoliv aktualizovat údaje o poskytovaných službách, otvírací době apod.

Bohatý kalendář akcí

Zásadním obsahem, kterým by portál měl disponovat, je bohatý kalendář akcí. Naším záměrem bylo, aby jejich sběr byl maximálně automatizovaný. Z toho důvodu u 12 subjektů, kteří jsou významnými pořadateli rozličných akcí ve městě, bylo provedeno napojení na jimi provozované kalendáře akcí (věříme, že další budou brzy přibývat), ostatní mají možnost zadávat akce přes zmíněnou administraci. Technologie propojení byly rozličné (standard XMLevents.org, přenos dat z jejich Facebookových událostí, Google kalendáře, export ve formátu iCAL). Předpokládáme, že počet takto zapojených partnerů nebude konečné a že zájem pořadatelů o propojení postupně poroste v souvislosti se zvyšováním povědomí o tomto portálu.

V řeči čísel kalendář ke dni 22.4.2014 obsahuje 1129 proběhlých, 14 probíhajících a 234 budoucích akcí konaných ve městě. Další stovky akcí je možné napočítat v okolí města, které je kalendářem akcí také pokryto.

Vzhledem k tomu, že kalendář akcí je propojen také na městský vstupenkový systém CBsystem.cz, u těchto naimportovaných akcí má návštěvník možnost se odkliknout přímo na rezervaci vstupenek.

Kalendář akcí portálu mimochodem bude sloužit také jako zdroj informací pro tištěný přehledem KAM.

A to rozhodně není vše ...

Portál samozřejmě nabízí ještě mnohem více. Návštěvník se na něm může seznámit s historií i současností města, výrobou piva ve městě, významnými osobnostmi, kteří mají s městem spojitost, prohlédnout si jeho foto či videogalerii, stáhnout si vydané tiskoviny v PDF, zjistit informace o projektech typu Vltava resort, OutdoorCB.cz apod. Jak je u portálů z naší dílny obvyklé, veškeré geolokalizovatelné informace jsou prezentovány spolu s mapovými zákresy, stránka ubytování umožňuje online rezervaci ubytovacích služeb, stránky portálu je možné sdílet na sociálních sítích a to vše ještě doplňuje praktický plánovač výletů. Paralelně s portálem byl vytvořen i profil na největší sociální síti www.facebook.com/inbudejovice.

Nechybí responsivita

Prakticky všechny nové portály a webové stránky vytváříme v responsivním designu, což znamená, že layout webu se přizpůsobuje aktuální velikosti okna prohlížeče, a je tedy možné jej bez větších problémů zobrazovat a používat na širokoúhlých displejích, tabletech či chytrých telefonech. Výjimkou není ani nový portál InBudejovice.cz. Již jste jej navštívili ?

 
< Předch.   Další >