cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Aktuality arrow Nový web Postopachmoderny.cz

Nový web Postopachmoderny.cz

E-mail
Pondělí, 16 prosinec 2013

Cílem projektu "Po stopách moderny - Mezinárodní kulturní a muzejní poznávací stezka po stopách architektonického dědictví jižní Moravy a severovýchodního Rakouska první poloviny 20. století" financovaného z programu EU Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013 je vytvořit mezinárodní kulturní stezku mezi Brnem a Vídní, do které se zapojí muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici, vila Dušana Jurkoviče v Brně a další významné muzejní domy. Nositelem projetu na české straně je Moravská galerie v Brně. 

Jedním z výstupů tohoto projektu je nově spustěná webová prezentace Postopachmoderny.cz, kterou dodala naše společnost a která je zároveň i zdrojem aktuálních informací (aktualit) pro již vytvořenou mobilní aplikaci (tu nedodává naše společnost). 

Web obsahuje ve 3 jazykových mutacích (česky, anglicky a německy) detailní informace o prezentacích jednotlivých muzejních expozicí, které se do projektu zapojily. Zde je využíváno napojení na informační systém CZeCOT, který zajišťuje automatizovaný překlad návštěvnických informací, a také sběr dat o akcích konaných v zapojených objektech. 

Specialitami webu je vyjížděcí mapa se zákresy zapojených objektů přes aktuálně zobrazenou stránku (vyjíždí po kliku na položka Mapa v menu a nebo po kliku na její výřez na hlavní stránce) a dále pak zábavnou aplikaci, pomocí které si můžete navrhnout vlastní design tapety či výmalby (dostupné na stránce Zábava). Web nabízí i možnost odběru newsletteru s aktuálními informacemi.

Grafiku webu nám dodal Filip Skalák, web má responsivní design, tedy jeho grafika se přizpůsobuje různým velikostem a rozlišením monitorů a displejů.

Náhled webové stránky Postopachmoderny.cz

 

 
< Předch.   Další >