cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

O internetu na zasedání hotelové sekce v Liberci

E-mail
Pátek, 23 leden 2009

Dne 20.1.2009 se  v Centru Babylon v Liberci uskutečnilo 2. setkání provozovatelů ubytovacích zařízení (tzv. hotelové sekce) AHR ČR. Jeho hlavním tématem setkání se staly možnosti využití internetu jako efektivního marketingového a prodejního nástroje pro ubytovací zařízení malé a střední velikosti. Na toto téma byla zorganizována menší konference, na kterou byli pozváni moderátorem Vítem Pechancem z firmy World Media Partners odborníci na vybraná témata. Akci navštívilo na 60 osob z řad provozovatelů ubytovacích zařízení. 

Jako první ve dvouapůlhodinovém bloku vystoupil ing. Jiří Banáš z firmy Mattes AD, který podrobně vysvětlil možnosti využití internetové telefonie, tzv. VoIP (Voice over IP) nebo chcete-li telefonování přes Internet v budovách ubytovacích zařízení. Po uvedení jednotlivých kladů a záporů v závěru prezentace ukázal, jaké možnosti má ubytovací zařízení v případě, že se rozhodne na VoIP přejít a to při ponechání stávající infrastruktury včetně analogové ústředny či kompletní výměnou za digitální zařízení. 

Druhým z řečníků se stal Michael Blahut, konzultant z firmy Dobrý web, který hovořil možnostech internetového marketingu, konkrétně tedy o PPC reklamě a optimalizaci pro vyhledávače, opět se zaměřením na ubytovací zařízení. V následující diskuzi pak nejčastějším dotazem bylo, jak zvolit tu správnou firmu pro optimalizaci webových stránek, neboť nabídka jejich služeb je opravdu intenzivní. Řešením je prověření preferencí jednotlivých dodavatelů a jejich odměňování dle dosažených výsledků.

Po přestávce vystoupil ing. Pavel Kotas z firmy Miton Previo , který představil Centrální rezervační systém Previo a na jednoduchém schema ukázal, jak s pomocí tohoto systému je možné aktualizovat data hromadně v cca desítce rozličných systémů a získávat množství poptávek a rezervací, kterých Previo denně generuje průměrně 500. Prezentace si získala zaslouženou vlnu zájmu z řad účastníků, což rozvinulo vcelku zajímavou diskuzi, která z velké části směřovala do problematiky propojenosti recepčních systémů (PMS) a rezervačního systému Previo. 

Závěr pak patřil moderátorovi Vítu Pechancovi z firmy World Media Partners , který zde zopakoval svoji prezentaci z proběhlé konference AHR ČR na téma hotelových recenzních stránek. V rámci prezentace představil jednotlivé recenzní systémy, projekt desatera pravidel konfederace HOTREC spočívající v zavedení pravidel pro tyto systémy a v závěru pak doporučení hotelům pro práci s těmito systémy a v pozitivním využití tohoto fenoménu v souvislosti s touto otevřenou formou komunikace se zákazníky.

Jak už to bývá zvykem na podobných zasedáních, večerní část setkání patřila vzájemné diskuzi a předávání zkušeností mezi hoteliéry nejen v oblasti využití internetu jako efektivního marketingového nástroje...

Velké poděkování patří majitelům a řediteli Centra Babylon, kteří vytvořili skvělé podmínky pro toto setkání, zvláště pak velmi příznivými cenami ubytování, které jeho účastníkům poskytli a množstvím aktivit, které lze v Babylonu realizovat, tedy pokud se v něm zrovna neztratíte

 
< Předch.   Další >