cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Aktuality arrow Ocenění na festivalu Tourmap

Ocenění na festivalu Tourmap

E-mail
Monday, 19 May 2014

Po jedenácté se konal v Praze mezinárodní festival map a průvodců TOURMAP. Do letošního ročníku bylo přihlášeno 384 turistických map a 197 turistických průvodců z celého světa. Naše společnost na letošním ročníku soutěže Tourmap bodovala tentokrát dvakrát. V prvním případě s vlastním mapovým turistickým portálem Tourmapy.cz, který získal třetí místo, a v druhém případě s mobilním turistickým průvodcem, kterého jsme realizovali pro svazek měst a obcí Krkonoše a který se umístil o pozici výše. Ceny festivalu TOURMAP byly předány v pátek 16. května 2014 v Praze při veletrhu Svět knihy.

Mobilní průvodce Krkonoš na druhém místě

Ten byl spuštěn během zimní sezóny 2013/2014 a od doby té doby sbírá aplikace řadu pochvalných reakcí a především také oficiální ocenění od odborníků. O spuštění průvodce jsme informovali v této aktualitě.

Za Krkonoše - svazek měst a obcí cenu převzala ředitelka Kamila Hlinková. K úspěchu uvedla:Ocenění si velmi vážíme. Je pro nás poctou cena od odborné poroty. Dnešním trendem je mít vše elektronicky a stále dostupné po ruce. V rámci této aktivity jsme jednotlivým informačním centrům v území dodali zdarma Wi-Fi pro stahování aplikace. Snažíme se reagovat na poptávku návštěvníků i místních. Pravidelně sledujeme návštěvnost  a počet stahování a máme radost, že mobilní aplikace je hojně využívána. Je to důkaz, že jsme se vydali správnou cestou. Kolektiv pracovníků Svazku je potěšen, že pracovní nasazení a snaha jsou efektivní. Zpětnou vazbou jsou nám spokojení místní  i návštěvníci."

Náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro oblast cestovního ruchu, památkové péče a kultury PhDr. Hana Maierová k úspěchu doplnila: „Turistický region Krkonoše leží zčásti na území Libereckého kraje. Proto velmi sledujeme, jak se zde daří cestovní ruch rozvíjet, a máme radost z každého úspěchu. Moderní mobilní aplikace rozšiřuje stávající nabídku a věřím, že tento nový informační servis návštěvníci ocení."

Náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje RSDr. Ing. Otakar Ruml, jež má ve své gesci právě cestovní ruch a regionální rozvoj, vyhodnotil: „Mobilní aplikace ve službách cestovního ruchu jsou stále žádanější a rovněž do budoucna lze očekávat rostoucí tlak na jejich využívání, zlepšování a propojování. Krkonoším - svazku měst a obcí velice blahopřeji, děkuji za precizně odvedenou práci a přeji stále více spokojených uživatelů! Zároveň jsem rád, že právě jeden z turistických regionů našeho kraje obdržel takto prestižní ocenění a věřím, že se jeho úspěch stane inspirací pro zavádění a zdokonalování mobilních aplikací využitelných v turistickém průmyslu i pro další regiony, nejen v Královéhradeckém kraji."

Tourmapy.cz na třetím místě

Turistický mapový portál Tourmapy.cz byl oceněn na tomto veletrhu již třikrát. V roce 2011 třetím místem, v roce 2012 a 2013 prvním místem. Za naši společnost převzala ocenění Lucie Luprichová, stejně jako v předchozích letech. Podobnost názvů soutěže a portálu je čistě náhodná .

Tourmap 16.5.2014


2.místo převzala ředitelka Kamila Hlinková

Ocenění za Tourmapy převzala Lucie Luprichová

 
< Předch.   Další >