cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Ochutnejte Českou republiku

E-mail
Středa, 10 červen 2009

Projekt Ochutnejte Českou kuchyni je spuštěn. Společné úsilí agentury CzechTourism, Asociace hotelů a restaurací a Asociace kuchařů a cukrářů v rámci tohoto projektu bylo odměněno. Začaly fungovat webové stránky projektu www.czechspecials.cz a byl vydán katalog obsahující to nejlepší ze specialit jednotlivých krajů České republiky.

Na webových stránkách naleznete kromě báječných receptů a krásných fotek tradičních regionálních pokrmů, také formulář. Na základě jeho vyplnění mohou hotelové provozy a restaurace žádat o certifikaci svého zařízení a získat značku CzechSpecials, kterou bude následně restaurace a její jídelní lístek označena.

Český či zahraniční turista bude moci v takovéto restauraci v příjemném prostředí ochutnat národní specialitu českou svíčkovou, regionální delikatesy a mnohde i překvapení šéfkuchaře.

Cílem projektu je zatraktivnit přes jedinečnou českou gastronomii potencionální turistické destinace a představit nejen zahraničním, ale hlavně domácím turistům kulinářské speciality daného kraje. „Chceme oslovit zejména českou veřejnost, protože k tomu, aby poznali více svou zemi je třeba jí také ochutnat," vyjádřil se vedoucí projektu Pavel Klicpera.

Není náhodou, že o tomto projektu píšeme na našem firemním webu. Ano, správně, naše společnost se stala dodavatelem webových stránek portálu. Podobně jako u jiných projektů, i v tomto případě se jedná o web využívající data z turistického portálu CZeCOT.com, i když jen z části. Provozovatelé restaurací využívající administračního rozhraní tohoto portálu nemusí data zadávat ještě do jiného systému. Data o restauracích včetně fotografií se denně synchronizují a zaručují tak stále aktuální údaje, jak na CZeCOTu, tak na webových stránek projektu CzechSpecials.

Ukázka webové stránky projektu CzechSpecials.cz

 
< Předch.   Další >