cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Aktuality arrow Portál Vychodni-Cechy.info v novém tričku

Portál Vychodni-Cechy.info v novém tričku

E-mail
Pátek, 24 květen 2013

Záměrně jsme pro titulek nepoužili klasičtější označení „kabát". Je přeci jen léto a kabáty jsme odložili do skříní. Bystřejší čtenář jistě pochopil. Ano, portál Vychodni-Cechy.info prošel redesignem. A nejen nová grafika jej posunula směrem ke svým návštěvníkům.

Turistický portál www.Vychodni-cechy.info provozuje Pardubický kraj už od roku 2007 v celkem 9 plnohodnotných jazykových mutacích a jeho prostřednictvím oslovuje širokou veřejnost u nás i v zahraničí. Měsíčně eviduje dle Google Analytics přes 40 tis. návštěv.

Od spuštění portál již několikrát svůj design změnil. Co se týká obsahu a funkcí, tak ty rozšiřuje a zkvalitňuje prakticky neustále a maximálně využívá funkcí i obsahu informačního a rezervačního systému CZeCOT. V současné době kromě klasické verze disponuje také speciální tabletovou verzí která se využívá také na instalovaných informačních kioscích rozesetých po kraji a verzí optimalizovanou pro displeje mobilních telefonů s geolokačními funkcemi. Svůj profil má také na sociální síti Facebook.

Podoba portálu Vychodni-Cechy.info po redesignu.

 

Od loňského roku můžete na portálu online rezervovat ubytovací služby, balíčky služeb a také kupovat vstupenky na kulturní a sportovní akce. Inspirovat se můžete nechat zpracovanými tipy na výlety pěšky, na kole, na koni, vlakem nebo autem. Obsah portálu zpestřuje také bohatá multimediální galerie; k dispozici je velké množství videí, fotografií, virtuálních prohlídek a přečíst si můžete i turistické noviny v elektronické listovací podobě. 

Portál disponuje nepřeberným množstvím turistických informací garantovaných informačními centry (přes 20 tis. objektů, ročně 18 tisíc akcí) i detailní prezentace všech měst a obcí východních Čech. K plánování dovolené či výletu vám pomůže praktická funkce Plánovače výletů, možnost vyhledání památek a jiných atraktivit dle požadovaného data a jejich otvírací doby, mapová aplikace umožňující zobrazení vrstev objektů a tras (pro inline bruslení, pěší i cykloturistické, zimní běžecké, jezdecké, rybářské revíry a vodácké úseky potoků a řek), aktuální data o sjízdnosti vodáckých řek, kvalitě přírodního koupání (v létě) a sněhových podmínkách na sjezdovkách (v zimě).

Za množství, kvalitu a užitečnost informací, počet jazykových mutací a kvalitu jejich zpracování, grafiku webu, uživatelskou přívětivost a použitelnost a také vnitřní provázanost informací v rámci webu byl portál již několikrát oceněn odborníky v oblasti cestovního ruchu na prestižních soutěžích, naposledy v rámci letošního ročníku Velké ceny cestovního ruchu.

Kromě zmíněného redesignu portál na letošní letní sezónu připravil množství dalších novinek. Návštěvníci mají nově možnost hlasovat o atraktivitě jednotlivých turistických cílů v regionu. Předpokládá se, že v budoucnu bude portál tyto objekty vypisoval v závislosti na tomto hodnocení návštěvníků. Systém hlasování je ochráněn proti případnému zneužití.

Mapy.cz v rámci svého API rozhraní zpřístupnil nové turistické mapy, které nabízí jedinečnou podrobnost (měřítka až do 1:5000), a lze tak na ní najít velké množství detailů, jako jsou všemožné lesní cesty a pěšinky, okótované podrobné vrstevnice, a obsahující stínovaný reliéf, který dodává mapě plastičnost. Portál Vychodni-Cechy.info využil tohoto rozšíření a zpřístupnil je v rámci svých stránek. Na nich nově také zpřístupnil přehled linek cyklobusů platných pro letní sezónu 2013 a nově zdigitalizované oblasti cyklotras s vlastním značením, které se nachází v oblasti Toulovcových maštalí, Hřebečských důlních stezek a lesa Brand u Svitav, které nejsou běžně součástí zákresu cyklotras na mapách.

Při diskuzích o funkcích portálu byla často probírána otázka, jaké akce primárně návštěvníkům nabízet. V levé části portálu se zobrazují různé tipy na akce. Je jasné, že na stránce týkající se jezdectví mají být nabízené akce jezdeckého typu, ale co nabízet na hlavní stránce a jiných netématických stránkách, kde to nelze dělat kontextově? Mají být preferovány akce, které se termínem konání blíží a nebo spíše akce s národní či mezinárodní významností bez ohledu na termín? Konec těmto diskuzím učinila funkce, která nově nabízí akce podle geografické lokalizace návštěvníka. Prakticky to znamená, že při návštěvě portálu se detekuje IP adresa návštěvníka, ta se geograficky vyhodnocuje a člověku z regionu portál nyní nabízí časově nejbližší akce a lidem mimo region ty nejvýznamnější.

Portál nově pamatuje také na zdravotně hendikepované, respektive tělesně postižené upoutané na invalidní vozík. Rozšířil možnost filtrace svého obsahu, konkrétně bodů zájmu a kalendáře akcí. Mohou tak snadno vyhledávat objekty a akce, kde se nebudou potýkat s nepřekonatelnými bariéry. V této oblasti se ještě předpokládá rozvoj spolupráce s Českou abilympijskou asociací týkající se vzájemného sdílení dat o bezbariérovosti.

Závěrem bych rád všechny pozval do regionu východních Čech, a to nejen prostřednictvím portálu Vychodni-Cechy.info, ale také prostřednictvím nové hry s QR kódy s názvem "Vyfoť kód & vyhraj tablet".
 
< Předch.   Další >