cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Pražské školní výlety mají svůj nový web

E-mail
Čtvrtek, 10 duben 2008

Praha školním dětem je projekt, který vznikl za přispění grantu hlavního města Prahy a byl realizován agenturou Michal Veber. Základním popudem k projektu byla výzkumem zjištěná určitá obava mimopražských učitelů z cest do metropole a to ať už z neznalosti, tak z nedostatku informací. Tyto obavy se snaží rozptýlit právě projekt „Praha školním dětem". Hlavní zaměření je kladeno na školní výlety tříd. V rámci projektu bylo vytvořeno několik základních tras vhodných pro školní výlety - s dobrou dostupností městskou hromadnou dopravou a mnohdy navazujícím na probírané učivo.

Páteřní částí projektu se stal vybudovaný web www.prahaskolnimdetem.cz. Na něm naleznete základní popis projektu, informace o realizátorovi a také se zde návštěvník dozví, jak se do Prahy dostat např. vlakem, kde zaparkovat školní autobus nebo kde se v Praze stravovat. Hlavní částí obsahu webu je doplňovaný seznam vhodných tras, které se dají v rámci jednodenní nebo i vícedenní návštěvy metropole absolvovat. Na webových stránkách naleznete také samostatný seznam pamětihodností, které mají zájem o aktivní spolupráci a nabízí školám určité slevy na vstupném nebo další speciální programy.  Druhou hlavní částí je vybudování databáze ubytovacích kapacit, které jsou cenově přístupné a vhodné pro ubytování školních tříd na výletě.

K vybudování webu byl využit content management systém (CMS) Joomla s velmi krátkou dobou realizace od grafického návrhu do spuštění webu. CMS Joomla navíc díky své modulárnosti umožňuje snadné doplňování dalších funkcionalit dle požadavků zákazníka a se snadnou aktualizací obsahu.

Ukázka domovské stránky webu.  

 
< Předch.   Další >