cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Synergie tištěných a internetových médií

E-mail
Pondělí, 03 březen 2003

V pořadí již druhý seminář uspořádalo vydavatelství C.O.T.media k tématu vzájemné podpory a propojení tištěných médií s internetovým projektem. První se uskutečnil při veletrhu Regiontour v Brně a druhý v rámci doprovodného programu veletrhu Holiday World. Dle slov pořadatelů veletrhu měl tento seminář jednoznačně největší návštěvnost z doprovodných akcí. 

Krátkého úvodu se ujala paní Eva Frindtová, spolumajitelka vydavatelství COT media. Hovořila především o skutečnosti, že samostatné projekty nemají dnes v globalizujícím se světě velkou šanci na dlouhý život. Nejinak je tomu ve světě médií a informací, nutná je vzájemná podpora a promyšlená provázanost či návaznost na další činnosti. Proto vydavatelství COT media stále rozšiřuje portfolio svých tištěných periodik v oblasti cestovního ruchu, a to pro odborníky i veřejnost, a ve spolupráci se serverem cestovni-ruch.cz připravilo informační a rezervační server pro podporu příjezdového a domácího cestovního ruchu – CZeCOT.com .

Představení samotného serveru bylo hlavním tématem semináře. Manažer projektu Vít Pechanec názorně představil celé schéma CZeCOTu, jeho současný stav a také další plány.

Součástí projektu budou také virtuální prohlídky zajímavých míst České republiky připravované v souladu se šesti základními tématy vyhlášenými Českou centrálou cestovního ruchu. Proto se významným partnerem serveru stal projekt virtual-zoom . Přítomným posluchačům tuto novou technologii a její využití v cestovním ruchu představil pan Vladimír Dolejš se svými kolegy Markem Brabcem a Petrem Čihařem.

V závěru semináře byl samozřejmě prostor pro dotazy. Těch sice nebylo mnoho, ale řada z těch, kdo si seminář vyslechli a přečetli si tiskovou zprávu o možnostech spolupráce s CZeCOT.

Petr Frindt 

 
< Předch.   Další >