cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Téměř deset tisíc návštěv portálu VisitEuropeanSpas.com za březen 2008

E-mail
Čtvrtek, 10 duben 2008

První čtvrtletí letošního roku bylo ve znamení pozitivního zvyšování návštěvnosti portálu. To samozřejmě těší nejen nás jako provozovatele  portálu, ale také lázeňská zařízení a letoviska prezentovaná na portálu. Za 4 měsíce se téměř zdvojnásobila a přiblížila magické hranici 10000 návštěv (zdroj: měřící systém phpmyvisites). Hlavní zásluhu na tom měla hlavně anglické verze, kde se počet návštěvníků měsíčně zvedal zhruba o 1 000 návštěv.

Graf vývoje návštěvnosti portálu do března 2008.  

I nadále platí, že nejvíce návštěvníků přišlo z Německa (cca 40 %), které následují se 14 % Spojené státy americké (cca 14 %) a dále následované Rakouskem, Švýcarskem a Velkou Británií.

Koláčový graf zemí návštěvníků portálu za březen 2008.

A co že je příčinou tohoto radostného rozvoje? Důvod spočívá jednak v neustále rostoucí poptávce o pobyt v evropských lázních, kdy klient více využívá internet jako zdroj získání informací, ale také v tom, že stránky portálu prošly v nedávné době množstvím úprav s cílem jejich zlepšení optimalizace pro internetové vyhledávače, tzv. search engine optimization.

Kvalitu obsahu portálu dokazuje i označení „goldmine of information on European spas.", které uvádí oficiální evropský turistický portál VisitEurope.com na svých stránkách o evropském lázeňství.

Jako provozovatelé předpokládáme, že  návštěvnost bude nadále narůstat v souvislosti s dalšími plánovanými úpravami a rozšiřováním obsahu portálu a jazykových mutací. Těch 10 tis. tedy bereme jen jako odrazový můstek pro další období

 
< Předch.   Další >