cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka

Unikátní letecká panoramata v rámci CZeCOTu

E-mail
Středa, 19 listopad 2008

O tom, že CZeCOT je místem, kde je k dispozici velké množství virtuálních prohlídek, jsme již několikráte informovali. Naprostou novinkou jsou však unikátní letecká panoramata, která se nám podařilo získat pro náš portál díky spolupráci se společností VirtualPanorama.cz. CZeCOT se tak stal po vlastním serveru dodavatele www.virtualczech.cz druhým portálem v ČR, který je nabízí svým návštěvníkům. Poskytuje tak pohledy na města a turistické atraktivity z  takových úhlů pohledu, které se běžným lidem prakticky nikdy nenaskytnou.

Letecká virtuální prohlídka Pardubic se záběrem na zámek – autor VirtualPanorama.cz 

O tom, jak jsou záběry pro virtuální prohlídky pořizovány, jsme se pozeptali majitele společnosti VirtualPanorama Martina Hrdličky: „Naše řešení je unikátní v tom, že můžeme operovat do výšek 120 metrů nad zemí a nad nepřístupnými místy jako jsou vodní hladiny, propasti, místa požárů případně i  jiných katastrof.  Pro pořízení panoramat o velikosti 50 megapixelů používáme dálkově řízený vrtulník modifikovaný tak, aby měl dostatečnou nosnost pro dálkově řízenou kulisu připevněnou na podvozku a ovládající digitální fotoaparát DSLR. Počet snímků potřebných pro plné panorama je závislý na typu použitého objektivu. Používáme značkové špičkové vybavení NIKON."
O širokých možnostech využití v propagaci v cestovním ruchu nemůže být pochyb. Pohledy z výšky na historická města, zámecké areály či jiné turistické atraktivity poskytují často mnohem zajímavější pohledy než z výšky očí člověka. Na druhou stranu výška při pořízení snímků není natolik velká (nejedná se o klasický letecký snímek), aby nebylo možné přiblížit některé detaily nafocených objektů.

O pravdivosti tohoto tvrzení se můžete přesvědčit sami v rámci portálu www.virtualczech.cz či www.czecot.com, na kterém byly zpřístupněny letecké virtuální prohlídky Benátek nad Jizerou, Pardubic, Zámku Sychrov a Nového Město nad Metují.

Letecká virtuální prohlídka zámku v Novém města nad Metují – autor VirtualPanorama.cz

Na turistickém portálu CZeCOT.com je aktuálně k dispozici více než 300 virtuálních prohlídek. Ty jsou návštěvníkům zpřístupněny ve 2 technologiích od 2 různých dodavatelů: Java od firmy virtual-zoom.cz a Flash od VirtualPanorama.cz. Dle statického systému phpMyVisites je za říjen 2008 technologie Flash podporována u cca 93% a Java u 91% návštěvníků portálu.

 
< Předch.   Další >