cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Aktuality arrow Zmodernizovaný portál Vychodni-Cechy.info

Zmodernizovaný portál Vychodni-Cechy.info

E-mail
Pondělí, 21 srpen 2017

Počátkem měsíce srpna byla spuštěna nová verze oblíbeného turistického portálu www.vychodni-cechy.info prezentující turistická region Východní Čechy. Má moderní grafiku, responsivní design a snazší systém navigace. Pro nový design hledala Destinační společnost Výhodní Čechy inspiraci mezi nejlepšími evropskými turistickými portály.

„Turistický portál Pardubického Vychodni-Cechy.info si i ve své původní podobě vedl dobře, v červenci dokonce překonal návštěvnický rekord za celou dobu své existence, když zaznamenal 58 334 návštěv," upozornil radní Pardubického kraje pro cestovní ruch René Živný. „V minulosti získal i několik odborných cen, ale je nám jasné, že v tomto oboru se musíme pružně přizpůsobovat novým trendům a zejména uživatelům, kteří zde hledají vše potřebné pro cestování po našem regionu. Teď jsem zvědav, jak se změny projeví v další návštěvnosti," dodal Živný.

Ohledně změn doplnil projektový manažer dodavatele a správce portálu společnosti World Media Partners Vít Pechanec: „Zásadní změna je ve způsobu navigace na portálu. Laicky řečeno se teď více kliká a méně vyhledává, cílem bylo zrychlit navigace a podpořit propagační funkci portálu formou nového atraktivního designu. Portál obsahuje nově i jakési subportály sdružující tématické informace - např. cykloportál, zimní aktivity apod. Dřívější 3 verze portálu - klasická, tabletová a mobilní, byly sloučeny do jedné responsivní pro všechny typy zařízení. Zároveň ale byla zachována funkce geolokace uživatele, která umožňuje vyhledávat objekty v aktuálním okolí uživatele. Na portálu byla také doplněna nová funkce rychlého vyhledávače objektů a akcí. Jednoduše zadám kde, co a případně kdy a portál mi vyhledá požadované informace."

Obsah portálu, který provozuje Pardubický kraj, je pravidelně aktualizován nejen informačními centry, ale i poskytovateli služeb cestovního ruchu. Je k dispozici v devíti jazykových mutacích, má integrovaný mapový portál a plánovač výletů i na více dní.

Součástí je i velké množství aktulizovaných turistických programů, které jsou na webu uspořádány podle cílových skupin nebo tematického zaměření. Nechybí ani bohatá videogalerie včetně virtuálních prohlídek zajímavých turistických cílů.

Samozřejmostí je databáze více než 15 tisíc objektů, které lze nyní vyhledávat pomocí nového nástroje rychle a podle různých kritérií. Důležitá je i prezentace akcí, které se na území Pardubického kraje konají. Těch bylo jen od začátku letošního roku 11 tisíc.Nová podoba portálu Vychodni-Cechy.info 

 
< Předch.   Další >