cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Pro zákazníky arrow Nastavení pošty

Nastavení pošty

E-mail
Středa, 06 květen 2009

Ilustrační fotoPro nastavení v poštovním klientu zadejte jako SMTP i POP3 server: posta.wmp.cz. Loginem je e-mailová adresa. Pro využívání SMTP serveru je nezbytná autorizace pomocí výše uvedených přístupových údajů (např. v Outlook Express to znamená zaškrtnout "Server požaduje ověření").

Na poštovním serveru je umístě spamový filtr, který  odstraňuje drtivou většinu spamu. Zprávy, kde si není jistý, zda-li se jedná o spam či nikoliv (zpráva nedosáhne dostatečného spam skóre), pustí k příjemci, ale přidá do začátku předmětu zprávy text ***SPAM***. Ve většině případů se bude u těchto zpráv jednat o SPAM, a proto doporučujeme si nastavit ve vašem poštovním programu pravidlo pro třídění zpráv dle tohoto obrázku, které říká: V případě, že se v předmětu objeví řetězec ***SPAM***, přesuň zprávu do speciální složky SPAM. Čas od času tuto složku projděte, zda-li do ní náhodou nespadne nějaká normální-nespamová zpráva. 

Proti případnému zneužití e-mailové adresy je možné v DNS nastavit tzv. SPF ochranu. Při odesílání pošty z Vaší adresy je pak ale nezbytné využít vždy jako SMTP server posta.wmp.cz (mohou nastat problémy při odesílání pošty ze zahraničí z důvodu rozličných omezení).

Pro zabezpečenou komunikace je možné si nastavit SMTP: SSL port 465 nebo TLS port 25 a pro POP3: SSL na portu 995 .

Pro případné nastavení přeposlání kopií či automatické odpovědi je možné využít administrační rozhraní: https://admin.wmp.cz.   
Přístup k poště je možné také přes webové rozhraní: https://posta.wmp.cz.
V obou případech se přihlášení provádí pomocí přidělené e-mailové adresy (jako login) a hesla, které je totožné jako pro přístup do e-mailové schránky. 

V případě, že máte zájem o vlastní správu e-mailových schránek vaší domény, kontaktujte nás prosím.

Detailní popis nastavení účtu elektronické pošty v poštovních programech