cestovni-ruch.cziCOT.czCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Naše řešení a služby arrow Regionální turistické portály

Regionální turistické portály

E-mail
Pondělí, 07 leden 2008

Hlavní specializací naší společnosti je vývoj, provoz a následný rozvoj regionálních turistických portálů v České republice.  Ty vytváříme na informačním a rezervačním systému CZeCOT a provozujeme na našich vlastních serverech.

Spuštění samotného turistického portálu nechápeme jen jako odevzdané dílo, jako ukončený projekt, ale jako začátek dlouhodobého procesu, během kterého se portál nadále s vývojem informačních technologií a internetu samotného nadále rozvíjí a přibližuje svým uživatelům. Portál vybudujeme tak, aby s pomocí administračních rozhraní byla zajištěna aktualizace nejen samotným provozovatelem portálu, ale také provozovateli zařízení cestovního ruchu a turistickými informačními centry, kterým je definován rozsah práv a spravované území.

Různé velikosti území

Turistické portály tvoříme pro různé územní celky:

Ocenění

Ocenění Zlatý erb za nejlepší regionální turistickou prezentaci.U turistického portálu Východních Čech se můžeme pochlubit oceněním zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou webovou prezentaci v kategorii regiony uděleným v rámci soutěže Zlatý erb v roce 2007 a obhájenou v roce 2008. V dalších letech k pravidlům soutěže již ocenění nebylo možné získat Smajlík..

Stejný portál získal 1. místo v kategorii nejlepší turistický portál v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2011/2012 a o rok později získal ocenění za "aktivní sledování a aplikování nejnovějších technologií do portálu", mezi které patří např. speciální mobilní a tabletová verze portálu, realizace projektu umístění informačních kiosků v kraji apod. V ročníku 2012/2013 získal 1. místo v této kategorii jiný turistický portál z naší dílny - www.MojeOrlickehory.cz (více o ocenění zde).

Námi realizované portály sklízejí úspěchy však i v mezinárodních soutěžích. V rámci mezinárodní soutěže Tourfilm v roce 2012 v kategorii Multimédia získal turistický portál Moravskoslezského regionu www.MS-dovolena.cz 3.místo (více o ocenění zde). V české regionální variantě soutěže označené jako Tour Region Film v roce 2008 byl oceněn portál Pardubicko.info, kde získal získal 2.místo (více o tomto ocenění zde), v roce 2012 portál Ceskomoravskepomezi.cz získal zvláštní ocenění a o rok později 3. místo za webovou prezentaci Českomoravských osobností (více v této aktualitě).

Na webu www.czecot.info jsou podrobně rozpracovány výhody propojení s informačním a rezervačním systémem CZeCOT.

Schema systému CZeCOT - klikem zvětšíte.