cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Naše řešení a služby arrow Tourbar

Tourbar

E-mail
Neděle, 04 říjen 2009

Na vybraných webových stránkách a portálech realizovaných naší společností je nainstalována lišta označená jako Tourbar. Ta není ničím jiným než společným panelem propojující weby s obdobným zaměřením na turistiku a cestovní ruch.

Ukázka webové stránky se zaznačeným tourbarem.

Lišta byla do 07/2011 rozdělena na 2 části, a to konkrétně na weby se zaměřením na širokou veřejnost (turistické portály) a s odbornými informacem. Vzhledem k množství propojených projektů byla lišta nově rozdělena na 2 samostatné lišty s turistickými a odbornými informacemi v cestovním ruchu.

Jaké jsou přínosy této lišty:

  • Uživatel získává možnost se snadno a rychle přepínat mezi jednotlivým zdroji informací. Pokud mu nevyhovuje jeden zdroj, jedním klikem zdroj změní. Přitom lišta mu na všech propojených webech zůstává stále viditelná.
  • Očekáváme zlepšení postavení u vyhledávačů, konkrétně zlepšení tzv. Pageranku na vybraná klíčová slova. Pagerank je jedním z parametrů při posuzování relevance výsledků při jejich vyhledávání.
  • Propojením vyjmenovaných webů jsme vytvořili jakýsi internetový mediální trust s velmi významnou návštěvností - za 08/2009 zaregistrovala přes 414 tis. návštěv a přes 779.000 zobrazení.
  • Lišta Tourbar je nasazena na cca 2,5 mil. stránek.

Lišta je pro všechny weby jednotně zpracována s černým pozadím tak, aby byla od samotné webové stránky graficky oddělena. Čím se ale odlišuje od jiných, se kterými se v internetovém prostředí běžně setkáváme, je skutečnost, že lišta funguje vícejazyčně, tzn. propojuje i cizojazyčné mutace jednotlivých propojených webů.

A co je potřeba udělat pro to, aby i váš web byl propojen do této lišty? Stát se zákazníkem naší firmy...