cestovni-ruch.czCOT BusinessCOT mediaCZeCOT.infoWMP.czXMLevents

Hlavní stránka arrow Naše řešení a služby arrow Rezervační systémy cestovního ruchu

Rezervační systémy

E-mail
Čtvrtek, 17 leden 2008

Naše společnost se zabývá také komplexní službou dodávky rezervačního systému služeb cestovního ruchu pro turistické portály a jiné webové stránky. Službu dokážeme implementovat i na turistický portál, který jsme sami nevytvářeli. V současné době nabízíme rezervační systém pro ubytovací služby a nákup vstupenek. Ostatní služby (prohlídky památek, rezervace míst v restauracích, squashové kurty apod.) zprostedkováváme dodavatelům služeb přes vlastní poptávkový systém, a to bezplatně.

Rezervační systém ubytovacích služeb

Logo Previo.

Rezervační systém pro ubytovací služby zavádíme ve spolupráce s partnerem - společností MITON Previo, s.r.o. a jejich rezervačním a recepčním systémem Previo. Aktuální počet smluvních ubytovatelů naleznete v v boxu vpravo nahoře na www.czecot.info. V případě potřeby jsme pro vybrané území schopni cíleným oslovením zajistit vyšší penetraci smluvních ubytovatelů. To je vhodné především pro projekty regionálních portálů, které potřebují mít zajištěný dostatek smluvní ubytovací kapacity.

V případě, že byste měli zájem o spolupráci s námi a rádi byste v rámci svých stránek umožnili rezervace ubytovacích kapacit a získávali ze zprostředkovaného obchodu provize, jsou možné následující varianty: 

  1. prostřednictvím afilačního programu - se zprostředkovatelem se dělíme o polovinu získané části provize, portál může na svůj web umístit vyhledávací formulář, ikonku / banner a nebo přímo může vypisovat smluvní ubytovatele ve svém městě/regionu, vstupní ani provozní poplatky nejsou účtovány, více informací a odkaz na registrační formulář zde
  2. integrací rezervačního systému do stránek - vaše webové stránky zanalyzujeme a navrhneme nejvhodnější řešení pro nasazení rezervačního systému - to může znamenat spárování vaší databáze ubytovacích zařízení s naší, integrace rezervačního formuláře do vybraných stránek, nabízení nejbližších smluvních ubytovatelů v okolí památek, jiných turistických cílů či akcí apod. Platíte pouze za dodanou technologii a služby, o provizi se dělíte pouze s provozovatelem rezervačního systému Previo.

VýhodyVýhody první varianty oproti druhé:

  • nulová pracnost a starosti s provozem rezervačního systému
  • velmi nízké náklady na integraci rezervačního systému do vašich stránek (stačí jen vložení dodaného kódu)

Nevýhody.Nevýhody první varianty oproti druhé:

  • dostanete pouze polovinu ze získané provize
  • nemáte možnost ovlivnit výši provize placené ubytovateli
  • máte jen omezenou možnost ovlivnit skladbu našich smluvních ubytovatelů
  • pro ubytovatele je v Previu rezervačním partnerem CZeCOT, nikoliv vaše značka
  • máte možnost využít pouze ty nástroje pro implementaci na váš web, které jsou standardně nabízeny naším afilačním programem
  • v rámci zobrazených výsledků odkazy z názvů ubytovacích zařízení vedou na czecotí prezentace (tedy nikoliv na prezentace v rámci vašeho portálu)
 

Ukázky implementace rezervačního systému do stránek zákazníků a partnerů: 

Rezervační vstupenkový systém

Podobně jako v případě ubytovacích služeb jsme u zprostředkování prodeje vstupenek na kulturní, sportovní a společenské akce jsme se rozhodli pro partnerství se silnými partnery - vstupenkovými systémy Ticketpro, Eventim, Ticketart, Ticketportal a Ticketstream. Jejich nabídku agregujeme do našeho kalendáře akcí . Návštěvníkům u akcí odkazem na web provozovatele vstupenkového systému umožňujeme rezervovat vstupenky online. V případě, že náš zákazník - provozovatel vlastního turistického portálu, má s uvedenými systémy uzavřenou smlouvu a aktivovaný internetový prodej, provize se následně načítají jemu.

Logo Ticketpro.

Logo Ticketportal.

 
Ticketart
 
Logo Ticketstream.